شماره 21 : هفته سوم اسفند 1392 : نمرات ما را بدهید! لطفا! :: نشریه دانشجویی پهپاد

نشریه دانشجویی پهپاد

دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
نشریه دانشجویی پهپاد
نشریه دانشجویی پهپاد با هدف رصد تربیت اسلامی و مرجعیت علمی در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) از اسفند 1391 آغاز به کار کرد.این نشریه با تیراژ هفتگی به رصد فعالیت های دانشجویان و مسئولین دانشگاه می پردازد.
نویسندگان

مطالبه گری

نمرات ما را بدهید! لطفا!

متاسفانه استاید محترم دانشگاه، نمرات را بسیار دیر وارد سیستم جامع گلستان می کنند.و این مسئله، باعث ایجاد مشکلات متعددی برای دانشجویان گشته است.

طبق آماری که  از سایر دانشگاه ها گرفتیم، دانشجویان تا زمانی که نمرات ترم قبلش به صورت کامل نیامده باشد، حق انتخاب واحد در ترم جاری را ندارد. لذا اساتید موظف هستند طبق آیین نامه ی مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، تا 10 روز پس از برگزاری امتحان، نمرات را وارد سیستم کنند و یک هفته هم برای تجدید نظر، فرصت بدهند. یعنی بعد از 17 روز باید نمرات را تأیید کنند . اما در دانشگاه ما، قضیه فرق می کند. بسیاری از دانشجویان ترم شش یا هشت وجود دارند که نمرات ترم دو آنان  هنوز وارد سیستم جامع گلستان نشده است.ظاهراً این دانشجویان نه تنها مشکل انتخاب واحد نخواهند داشت بلکه برای اخذ دروسی که پیش نیاز دارد و نمره اش هنوز وارد سیستم نشده است ،مشکلی ندارند و این از عجایب دانشگاه ماست!

اما حقیقت امر این است که این امر، مشکلات متعددی را برای دانشجویان دانشگاه ما ایجاد کرده است:

1.      اگر نمره ی یک درس نیاید ، برای دانشجو کارنامه ترمی صادر نمی شود.صدور کارنامه ترمی منوط به کسب همه نمرات ترم های گذشته است.

2.      دانشجویان دارای معدل حدود 17 ، نمی توانند در ترم پیش رو بیش از 20 واحد اخذ کنند، زیرا ممکن است با آمدن برخی نمرات، معدل ترم قبلشان،  به کم تر از 17 تنزّل یابد و مجبور به حذف واحد اضافی خود شوند.

3.      دانشجو می تواند درسی را که پیش نیاز دارد- ولی هنوز نمره پیش نیاز آن نیامده  است- اخذ کند، ولی درصورتی که نمره پیشنیاز را قبول نشد، باید به خاطر درسی که بدون کسب نمره پیشنیاز، گذرانده است، در خواست خود را به کمسیون آموزشی دانشگاه ببرد به این امید که با درخواستش موافقت کنند!

4.      دانشجویان ممتازی که حق تحصیل در دو رشته را دارند، به دلیل نیامدن برخی نمرات ترم های قبلشان، حق تحصیل در رشته ی دیگر را نخواهد داشت.

5.      دانشجویانی که معدلشان در سه ترم پیاپی بالای 19 شده است و می خواهند به عنوان «دانشجوی ممتاز»  معرفی شوند، به دلیل نیامدن یک یا دو نمره، حق استفاده از مزایای ممتازی را ندارند.

6.      همچنین مشکلاتی که برای مهمان شدن در دانشگاه دیگر پیش خواهد آمد و بسیاری مشکلات دیگر که شاید از قلم افتاده باشد.

بر اساس مصاحبه ای که با «مدیر کل برنامه ریزی و ارزیابی آموزش دانشگاه» صورت گرفت و در شماره 13 نشریه پهپاد(مهر 1392)،  منتشر شد، ایشان گفتند: در دانشگاه ما نیز این قانون مصوب وزارت علوم، « إن شاء ا... از این نیم‌سال اجرا خواهد شد. » همچنین اضافه کردند:« از امسال هر استادی تا 17 روز پس از امتحان نمرات را وارد نکرد، دسترسی او به سیستم بسته خواهد شد. بلافاصله هم این اساتید را ـ اگر عضو هیأت علمی دانشگاه باشند ـ به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی خواهیم کرد تا ضوابط را در مورد ایشان اجرا کند و اگر هم استاد مدعو باشند به دانشکده‌ها تذکّر می‌دهیم تا اگر این روال را بخواهد ادامه دهد، از او دعوت برای تدریس نشود.»

اما اکنون که بیش از پنج هفته از ترم تحصیلی جدید می گذرد، هنوز بسیاری از نمرات دانشجویان وارد سیستم نشده است.و این درحالی است که نه استادی دسترسی اش به سیستم بسته شده و نه به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی شده است.

نشریه دانشجویی پهپاد طبق یکی از رسالت های خود که «مطالبه گری» می باشد، پاسخ مسئولین محترم آموزش دانشگاه را، در این خصوص خواستار است.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی