شماره 22 : هفته سوم خرداد 1393 : خمینی ها متولد می شوند؟ :: نشریه دانشجویی پهپاد

نشریه دانشجویی پهپاد

دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
نشریه دانشجویی پهپاد
نشریه دانشجویی پهپاد با هدف رصد تربیت اسلامی و مرجعیت علمی در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) از اسفند 1391 آغاز به کار کرد.این نشریه با تیراژ هفتگی به رصد فعالیت های دانشجویان و مسئولین دانشگاه می پردازد.
نویسندگان

خمینی ها متولد می شوند؟


1. سال های پس از آغاز رنسانس و تولد دوباره ی اروپا (و شاید بهتر باشد بگوییم مرگ ابدی غرب) اندیشه های اومانیستی با رنگ  و لعاب نو و تازه وارد اندیشه های اسلامی شد و مسلمان نماهای غرب زده تسلیم محض آن ها شدند و تعالیم اسلامی اصیل را به نفع آن اندیشه های الحادی تحریف کردند. کسی بر نخواست و حوزه های اصیل دینی که شاید تنها مصداق آن هم حوزه های علمیه ی شیعی بود، به گوشه ی انزوا شتافتند و سکوت کردند. در این میان هم کسی که بر می خواست و سخنی من باب اعتراض بر وضع موجود می راند، طرد غربزده ها و دینداران می شد. گویا اساساً روحانیت را با سکوت آمیخته بودند!

2. یاد آن بزرگمرد دیار خمین بخیر که سکوت را به همان متحجران حوزوی بخشید که او را به بهانه تدریس فلسفه نجس خواندند. امام خمینی همان شیرمردی بود که دسیسه ی استکبار با بصیرت علوی اش درک کرد: «استکبار وقتى که از نابودى مطلق روحانیت و حوزه‏ها مأیوس شد، دو راه براى ضربه زدن انتخاب نمود؛ یکى راه ارعاب و زور و دیگرى راه خدعه و نفوذ در قرن معاصر. وقتى حربه ارعاب و تهدید چندان کارگر نشد، راههاى نفوذ تقویت گردید. اولین و مهمترین حرکت، القاى شعار جدایى دین از سیاست است که متأسفانه این حربه در حوزه و روحانیت تا اندازه‏اى کارگر شده است تا جایى که دخالت در سیاست دون شأن فقیه و ورود در معرکه سیاسیون تهمت وابستگى به اجانب را به همراه مى‏آورد؛ یقیناً روحانیون مجاهد از نفوذ بیشتر زخم برداشته‏اند. گمان نکنید که تهمت وابستگى و افتراى بى‏دینى را تنها اغیار به روحانیت زده است، هر گز؛ ضربات روحانیت ناآگاه و آگاه وابسته، به مراتب کاریتر از اغیار بوده و هست.»

و مردانه در مقابل انحراف آنان ایستاد و چه مردانه مقایسه کرد: «آن قدر که اسلام از این مقدسین روحانى نما ضربه خورده است، از هیچ قشر دیگر نخورده است و نمونه بارز آن مظلومیت و غربت امیر المؤمنین- علیه السلام- که در تاریخ روشن است‏». اما آن قدر عدالت و انصاف را در خود حل کرده بود که در مورد شایستگان این منصب فرمود: «سلام بر حماسه‏سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله علمیه و عملیه خود را به دم شهادت و مرکب خون نوشته‏اند و بر منبر هدایت و وعظ و خطابه ناس از شمع حیاتشان گوهر شبچراغ ساخته‏اند. افتخار و آفرین بر شهداى حوزه و روحانیت که در هنگامه نبرد رشته تعلقات درس و بحث و مدرسه را بریدند و عقال تمنیات دنیا را از پاى حقیقت علم برگرفتند و سبکبالان به میهمانى عرشیان رفتند و در مجمع ملکوتیان شعر حضور سروده‏اند».

3. اکنون بیش از 35 سال از انقلاب اسلامی ایران می گذرد. بدون شک این انقلاب همان رفتار بیرونی تئوری اسلامی انقلابی بود که سال ها در مصاف با اسلام امریکایی، بالاخره توانست با رهبری و درایت مردی از حوزه های شیعه به پیروزی برسد. گرچه در بین راه عده ای کنار کشیدند و عده ای سنگ اندازی کردند و حتی امروزه هم از هر تلاشی دریغ نمی کنند تا میراث خمینی را نابود کنند، اما باید پذیرفت که این نهضت تا انقلاب جهانی مهدوی استمرار خواهد یافت.

4. دنیای اسلام امروزه با وضعیتی اسف بار و نامناسب مواجه شده است که شاید بتوان گفت حاصل بی درایتی های عده ای مقدس نما هست که مصداق بارز آن وهابیان سعودی هستند. فعالیت های تروریستی صورت گرفته توسط القاعده و طالبان و حمایت های همه جانبه ی دولت مکار و فریبکار سعودی از آنان، زمینه را برای شناخت منفی و موضع گیری علیه اسلام در سراسر جهان ایجاد کرد. اگرچه به یمن و برکت انقلاب اسلامی ایران و تئوری صدور انقلاب به سراسر جهان توسط بنیان گذار قهرمان آن، تا حدودی مانع از دسیسه های خرابکارانه ی وهابیان شد، اما هنوز هم دنیای اسلام از وضعیت موجود در سوریه و مصر و عراق و سایر بلاد اسلامی رنج می برد.

والعاقبة للمتقین

بهروز فتاحی

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۳/۲۳
Pahpad isu

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی