بایگانی خرداد ۱۳۹۳ :: نشریه دانشجویی پهپاد

نشریه دانشجویی پهپاد

دانشگاه امام صادق(علیه السلام)
نشریه دانشجویی پهپاد
نشریه دانشجویی پهپاد با هدف رصد تربیت اسلامی و مرجعیت علمی در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) از اسفند 1391 آغاز به کار کرد.این نشریه با تیراژ هفتگی به رصد فعالیت های دانشجویان و مسئولین دانشگاه می پردازد.
نویسندگان

۱۰ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

شما دغدغه سازید...

 

دلتان برای کودکی­تان تنگ شده ؟!

آهایی عزیزانی که مسئله سازی می کنید؛ مسائل فرعی را به جای مسائل اصلی می نشانید!!!

می­نویسم تا بگویم  :

انگار بعضی­ها دلشان برای کودکی­شان تنگ شده؛ دورانی که همه­ ی دغدغه­مان تا خوردن گوشه دفتر مشقمان بود و زدن گیره برای صاف کردنش، داشتن مُهرِ صد آفرین معلممان، که چه ذوقی داشتیم، گُل کشیدن در سمت چپ بالای هر برگ دفتر انشا، شمردن بیست ­های دفتر دیکته­ مان که هر روز چِک می­ کردیم و تعداد آن را می­  شمردیم، خط­ کشی کردن دفترهایی که بویی از فانتزی بودن، نبرده بودند. دلمان به شنیدن زنگ تفــــریح و صد آفرین معلممان، خوش بود.

اگر دلتان برای کودکی­تان تنگ شده...

آن زمان چیزهای دیگری هم مطرح بود؛

دلتان برای دهقان فداکار ریز علی تنگ نشده؟! چون در شرایط فعلی ریز علی­ ها حوصله درد سر ندارند و قطارها هر روز به سنگ ­ها برخورد می­ کند و منفجر می­ شود و کسی چیزی نمی­ گوید همه سکوت کرده­ اند انگار همه خوابیده­ اند!  

دلتان برای «آن مرد در باران آمد» تنگ نشده؟! چون خیلی سال است باران نیامده.

___________________________

پی نوشت؛

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۵۶
Pahpad isu

بنیان مرصوص

شهدای گمنام و حضور رهبر انقلاب در دانشگاه امام صادق(ع)

ارسالی توسط: علی نادری/

                                                           

ماجرا بر میگرده به زمان تدفین این 6 شهید بزرگوار! سال 80 بود و سالهای آخر دولت اصلاحات و فضای بدی که بر دانشگاهها حاکم بود.

موضوع گسترش تدفین شهدای گمنام به دانشگاه ها که چند سالی بود در مراکز عمومی و خصوصا تپه نورالشهداء رونق گرفته بود، مطرح شد. اما دولت وقت که حتی با تدفین این شهدا در مراکز عمومی مثل تپه نورالشهدا مخالفت کرده بود، با تدفین شهدای گمنام در دانشگاهها هم مخالفت کرد، اما دانشگاه ما مستثنی بود و اولین قافله از این شهدا میهمان دانشگاه امام صادق علیه السلام شدند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۵۱
Pahpad isu

گفت و شنود

اینترنت دانشگاه و سهمیه بندی

گفت: در روز چند ساعت از اینترنت فوق سرعت دانشگاهتان استفاده می کنی؟!

گفتم: حداکثر استفاده ای که می توانم از اینترنت دانشگاه بکنم، به یک ساعت در روز نمی رسد!

گفت: چرا حداکثر یک ساعت؟! مگر اینترنت در دانشگاه شما مثل بنزین سهمیه بندی شده است؟

گفتم: چندسالی بود که در دانشگاه از اینترنت خوابگاهی محروم بودیم و برای ارتباط با شبکه جهانی وب و فضای کاملا علمی آن! مجبور بودیم با پیمایش مسیری خود را به قسمت «سایت و اطلاع رسانی» دانشگاه برسانیم. در نیمسال گذشته با نصب اینترنت بی سیم در محوطه خوابگاه، بی جهت امید در قلوبمان شعله ور شد چون دیری نگذشت که با نصب اطلاعیه «سهمیه بندی اینترنت خوابگاهی»، آب سردی بر شعله های فروزان امید ریخته شد!؛ «هر دانشجو فقط 100 مگابایت»!

گفت: حالا چرا اینترنت را سهمیه بندی کرده اند؟! طبق اطلاعاتی که من دارم «آدرس تمام سایت هایی که شما دانشجویان سر می زنید به مدت سیزده سال آرشیو می شود»

گفتم: به نظرم هدف از این کار کنترل دانشجویان نیست بلکه به نظر می رسد « محدود کردن استفاده از اینترنت» هدف اصلی باشد، ظاهرا معاونت محترم پژوهشی، اینترنت را به صورت کلی امری مخرب تلقی می کند!

گفت: به نظر من با ایجاد این نوع محدویت، دانشجویان به سمت استفاده از اینترنت غیردانشگاهی سوق می یابند که درآن وقت از کنترل دانشگاه نیز خارج شده اند! 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۴۷
Pahpad isu

زیر سقف دانشگاه

بررسی امتیازات اسکان و اشکالات آن


الحمدلله پس از چند روز تاخیر و اعتراض و تمدید، نتایج نهایی امتیازات دانشجویان برای ثبت اتاق ها اعلام شد.اما این اعلام نتایج نهایی ظاهرا به مزاج اکثر دانشجویان خوش نیامده است. و با ایرادهایی بسیار روبه رو بوده است....

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۴۵
Pahpad isu

اندر قانون یک شانزدهم

تقریبا نیمی از نیمسال تحصیلی جدید گذشته بود که یکی از اساتیدمان که همیشه قبل از دانشجو در کلاس حاضر میشود و تا به حال غیبتی در کارنامه درخشانش ندارد با حالت تعجب در هنگام اتمام وقت کلاس اعلام کرد« قرار است کلاس جبرانی بگذاریم!»، با تعجب فزون تر، از او سوال کردم:« استاد! بابت چی؟ شما که  ما شاءا...- تمام کلاس ها را با تمام قوت تشریف داشتید و همه ی کلاس ها را درحالی که بر کرسی تدریس تکیه زده بودید تشکیل دادید!»

استاد فرمود:« نه خیر! از ابتدای ترم تا کنون سه نوبت«سه شنبه ها» تعلطیل رسمی بود و متاسفانه کلاس تشکیل نشد.و باید برای این کلاس های تشکیل نشده جبرانی بگذاریم»

اینجا بود که شستم خبردار شد و بوی خبری تازه به مشامم رسید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۴۱
Pahpad isu

خمینی ها متولد می شوند؟


1. سال های پس از آغاز رنسانس و تولد دوباره ی اروپا (و شاید بهتر باشد بگوییم مرگ ابدی غرب) اندیشه های اومانیستی با رنگ  و لعاب نو و تازه وارد اندیشه های اسلامی شد و مسلمان نماهای غرب زده تسلیم محض آن ها شدند و تعالیم اسلامی اصیل را به نفع آن اندیشه های الحادی تحریف کردند. کسی بر نخواست و حوزه های اصیل دینی که شاید تنها مصداق آن هم حوزه های علمیه ی شیعی بود، به گوشه ی انزوا شتافتند و سکوت کردند. در این میان هم کسی که بر می خواست و سخنی من باب اعتراض بر وضع موجود می راند، طرد غربزده ها و دینداران می شد. گویا اساساً روحانیت را با سکوت آمیخته بودند!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۳۹
Pahpad isu

قلب دانشگاه جریحه‌دار شد

   بعد از ظهر چهارشنبه قلب وی ایستاد؛ قلب او نه، که قلب عالَم ایستاد. قلب هم این ایستادگی را از خودش یاد گرفته است! از همان دقایق ابتدایی، شهر ملتهب شد. هر کسی سعی می‌کرد خبری بگیرد تا اگر می‌تواند کمکی بکند؛ اگر قلب نیاز دارد، قلب بدهد و اگر جان می‌خواهد، جان. اما قلب به سرعت احیا شد و تا شب به ثبات رسید. این ثبات را هم از  صاحبِ ثابت‌قدمش آموخته است. کلّاً حاج آقا برای همه آموزگار است و همیشه مشغول آموزش دادن!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۳۶
Pahpad isu

سرمقاله

دوران دانشجویی یکی از بهترین ایام زندگی هر شخصی می تواند باشد که باید از آن نهایت استفاده را ببرد.دانشجو همان طور که از اسمش پیداست، وظیفه سنگین علم آموزی را بر دوش می کشد.می گویم سنگین چون در حدیثی از امام جعفر صادق(ع) آمده است: «عَالِمٌ یُنْتَفَعُ بِعِلْمِهِ أَفْضَلُ مِنْ عِبَادَةِ سَبْعِینَ‏ أَلْفَ عَابِدٍ.»عالمی که به واسطه علمش نفع می رساند از عبادت هفتادهزار عابد برتر است.

                                              

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۳۱
Pahpad isu
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
۲۳ خرداد ۹۳ ، ۰۰:۲۸
Pahpad isu

باسمه تعالی

نشریه دانشجویی پـهپـاد  - 23

رصدگر تربیت اسلامی و مرجعیت علمی در دانشگاه امام صادق(ع)

سال دوم،شماره بیست و سوم ،هفته چهارم خرداد 1393

:::::::::  منتشر خواهد شد  ::::::::::

توزیع:ان شاءا...  شنبه، یکشنبه و دوشنبه بعد از نماز عصر و عشاء مسجد دانشگاه

در این شماره خواهید خواند:

+سرمقاله

+فانوس

+اندر قانون یک شانزدهم

+ زیر سقف دانشگاه(امتیازات اسکان)

+شما دغدغه سازید...

+بنیان مرصوص

+خمینی ها متولد می شوند؟

+گفت و شنود(اینترنت دانشگاه)

 

 

 *** شما می توانید مطالب خود را از طریق وب سایت نشریه- بخش " ارسال مطلب" - و یا به آدرس رایانامه نشریه به نشانی pahpad.isu@gmail.com  برای ما ارسال نمایید تا با نام خودتان در نشریه چاپ و منتشر گردد.

***وب سایت نشریه : http://pahpadisu.ir 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ خرداد ۹۳ ، ۱۵:۳۳
Pahpad isu